LED Aydınlatma

LED Aydınlatma Teknolojisi, enerji tasarruflu aydınlatmada en son teknolojidir. LED ‘Işık Yayan Diyot’, elektriği ışığa dönüştüren yarı iletken cihaz anlamına gelir.
LED aydınlatmanın düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü sayesinde geleneksel aydınlatmaya göre çok daha ekonomiktir.

LED Aydınlatma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Işık saçan diyotlardan oluşan LED sistemlerin temelinde elektriğin ışığa çevrilmesi söz konusudur. Işık kaynağı küçük görünse de (Farklı ebatlarda pek çok LED bulunmaktadır.) çevresindeki yansıtıcılar sayesinde ciddi bir noktasal etki sergilemektedir. Temel renkler olan Kırmızı, mavi ve yeşilin belli oranlarda karıştırılmasıyla farklı renkte LED aydınlatma elde edilebilir.

Karbondioksit salımı yok denecek kadar az olan LED, çevre dostu bir aydınlatma teknolojisidir. Üstelik LED lamba ve
armatürlerin yapısında cıva gibi ağır maddeler ve halojen gazlar bulunmadığı için, kullanım süreleri dolduğunda bile
doğaya zararları yoktur. Uzun çalışma ömrü ve darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde bakım gerektirmeyen LED aydınlatma ürünleri, özellikle müdahale edilmesi zor alanlarda mükemmel çözümler sunar.

Led Aydınlatma Sistemlerinin Avantajları

- LED, diğer geleneksel ışık kaynaklarından daha dayanıklı, uzun süreli ve enerji verimlidir.
- Piyasadaki diğer aydınlatmalara göre %80 oranında bir enerji verimliliğine sahiptir. Enerji tasarrufu sağlar ve bakıma ihtiyaç duymaz.
- Bütünüyle şoka ve titreşime dirençlidirler.
- 50.000-100.000 saat/ömür değerleri ile oldukça uzun ömre sahiptir.
- UV ışınları yaymadıklarından sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır.
- LED’lerin kullanım alanları çok geniştir. Geniş bir ürün eşitliliğine sahip olan LED’ler şerit, çubuk, ampul, spot lamba,
led floresan gibi pek çok farklı formda ve işlevde karşımıza çıkarlar.

Led’li Aydınlatma Sistemlerinde Temel Kavramlar

Wone Aydınlatma ürün tasarımından ürünlerin müşteriye sevk edilmesine kadar ki bütün süreçlerde ulusal ve uluslar arası standartları gözetmektedir. Wone Aydınlatma’nın kalite vizyonu bu standartlar referans alınarak oluşturulmuştur. Bizim uyguladığımız led aydınlatma armatürlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretim aşamasına kadar ki kullanılan standartlar;